Temizlik Malzemeleri Nerelerde Kullanılır?

Her şey öyle göründüğü kadar kolay değil. Banyo küvetleri de artık eskisi gibi fayans değil. Bu yüzden temizlerken yüzeyinin nasıl olduğu, malzemesinin ne olduğu bilinmeden doğru temizleme malzemesini kullanıp kullanamayacağınızı de bilemezsiniz. Yalova temizlik sizler için temizlik malzemeleri ve kullanım alanlarını derledi.

Temizlik Benim İşim Temizlik Malzemeleri Hakkında

Artık pırıl pırıl parlayan ve özel olarak üretilmiş çeşitli deterjanlar arasından doğru temizlik malzemesi seçildiği zaman, az bir bakımla uzun yıllar dayanan akrilik, laminat ve vinil gibi çok değişik malzemeden üretilen şekil şekil, renk renk küvetler var.
Paslanmaz çelikten lavabolar, parlak laminat kaplı tezgahlar, fiber cam küvetler ve duş kabinleri eskiden kullanılan ve silisin aşındırıcı etkisinden yararlanılarak üretilen deterjanların kullanılmasıyla zarar görebilir. Yeni malzemelerin bakımı ve korunması için üreticiler birçok diş macununun yapımında da kullanılan daha ılımlı bir temizleme malzemesi olan kalsiyumkarbonatına dönüş yaptılar. Bunlardan bazıları temizlerken aynı zamanda beyazlatıyor da. Yalova’da evler her geçen gün daha güzel ve daha şık tasarlanıyor. Kullanılan malzemeler de daha hassas olabiliyor. Yalova Temizlik Şirketine ait doğru temizlik malzemelerini kullanım sırları evinize zarar vermeden kolay temizlik yapmanızı sağlayacaktır.

Kadir Ezildi kullandığı deterjanlar, köpük, malzeme, yağ sökücü ve ürünleri hangi yüzeylerde kullanıyor?

Cila gerektirmeyen döşemeler ve yüzeyler üretim aşamasında sürülen bir kat poliüretan ya da polivinil kloru kaplamalar sayesinde parlaklığını uzun süre koruyor. Sert temizlik malzemeleri bunlara da zarar vererek yüzeyin parlaklığını matlaştırabilir. Bazı sıvı deterjanların cila gerektirmeyen döşemeler ve yüzeylere zarar vermeyecek yeni formülleri üretiliyor. Bu nedenle temizlik malzemesi alırken kendi eşyanızı düşünerek, etiketin üstündeki maddeler listesini ve kullanım alanlarını dikkatle okuyarak seçmelisiniz.

Hangi Temizlik Malzemesi Hangi Yüzeyde Kullanılır?
Burada sözü edilen yüzeyler en sert olandan yumuşağa doğru sıralandı. Sert olanlar aşındırıcı malzemeyle temizlenebiliyor oysa yumuşak olanlar için sıvı deterjan kullanmak gerekir.

1. Emaye, porselen, küvet ve lavabolar nasıl temizlenir?

Metal bir tabanın üstüne kaplanmış porselen herhangi bir deterjanla temizlenebilir.

2. Cam lifi banyo malzemesi nasıl temizlenir?

Yüzde yüz cam lifi malzemeden yapılmış yüzeyler krem deterjanlarla temizlenmelidir.

3. Paslanmaz çelik lavabolar nasıl temizlenir?

Bunların parlak yüzeyleri toz deterjanla çizilip matlaşabilir. Sıcak su ve krem deterjanla silindikçe parlar ve yenilenir.

4. Plastik laminat tezgah yüzeyleri nasıl temizlenir?

Mat yüzeyler genellikle krem deterjanlarla silinebilir. Ama ileri teknoloji ürünü laminat yüzeylerde krem deterjanlar bile önerilmiyor, sıvı deterjan kullanmalısınız.

5. Yapay mermer yüzeyler nasıl temizlenir?

Toz minerallerin katı plastik malzemeyle karıştırılıp yüksek ısıda kalıba alındığı yapay mermerden üretilen banyo küveti, lavabo ve yüzeyler yumuşak krem deterjanlarla kolayca temizlenebilir.

6. Yumuşak plastik ve plastik kaplama banyo yüzeyi nasıl temizlenir?

Bunlar arasında akrilik küvet, jakuzi, termal tesislerde kullanılan banyo küvetleri ile jelatin kaplama polyester cam lifi oluşumlar, cam lifiyle güçlendirilmiş ya da PVC kaplanmış malzemeler de yer alır. Eğer parlak görünüyor ve plastik kaplamaya benziyorsa ve asıl malzemenin ne olduğu konusunda bir fikriniz yoksa en yumuşak deterjan bile önerilmez. Bunun yerine sıvı sabun ve sıvı bulaşık deterjanı kullanmalısınız. Hiç ovmadan yüzeyin temizlendiğini görürsünüz.

7. Yüzey temizleyiciler nerelerde kullanılır?

Yüzey temizleyiciler normal şartlarda fazla köpürmezler. İnsanların köpürmeyen temizlik malzemelerine güveni az olduğundan dolayı temizlik malzemesi markaları müşterilerin görmeyi istediklerini vermek için yüzey temizleyicileri bir miktar köpürtmüştür. Yüzey temizleyicilerin kullanım alanların iyi seçilmelidir. Yüzey temizleyicisini hassas zeminlerin temizliğinde kullanmadan önce fayans zeminlerin temizliğinde kullanmanız önerilir.

Yalova Temizlik’ten her türlü temizlik ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Ev temizliği ve kurumsal temizlik işlerinizi gönül rahatlığıyla bize emanet edebilirsiniz.